Biblioteka
-
Regulamin biblioteki szkolnej
-
Plan pracy biblioteki szkolnej 2020/2021
-
Plan pracy biblioteki 2019/2020
-
Plan pracy biblioteki 2017/2018
ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA ORAZ 81. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ
17 września 1939 r. walczącą z niemiecką agresją Polskę zaatakowała od wschodu Armia Czerwona. Polacy znaleźli się pod okupacją sowiecką i bardzo szybko stali się ofiarami terroru. Żołnierze polscy uznani zostali za więźniów i zamknięci w obozach. Na oficerach dokonano zbrodni wojennej, a ludność cywilną w dużej liczbie zesłano na wschód ZSRR. W skutek złych warunków, chorób i ciężkiej pracy wiele osób straciło życie. Od 1991 roku 17 września to także Światowy Dzień Sybiraka. Święto to organizowane jest przez Związek Sybiraków - polską organizację grupującą byłych zesłańców. Od 2013 roku Dzień Sybiraka ma status święta państwowego. Delegacje młodzieży naszej szkoły wraz z reprezentantami Związku Sybiraków Oddział w Lewinie Kłodzkim uczestniczyła w uroczystej mszy św. w intencji Sybiraków oraz złożyła kwiaty pod Pomnikiem Sybiraków znajdującym się na skwerze w centralnym punkcie miejscowości. W uroczystości uczestniczyli również mieszkańcy gminy, nauczyciele naszej szkoły oraz proboszcz parafii.
Na zdjęciach są Panie Sybiraczki: Józefa Jasińska, Bogusława Kołodziej – żona sybiraka, Maria Pszczółka – rodzice byli na Syberii, Helena Korczyńska.
Dzieci w bibliotece szkolnej
Światowy Dzień Misia
Pani Halinka z Gminnej Biblioteki zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Zapoznała ich z historią Święta Pluszowego Misia, przeczytała wybraną przygodę misia, który lubi miodek – Kubusia Puchatka, zaprosiła do zabawy przy piosence „Jadą misie”, misiowych tańców, quizu i rysowanek. Spotkanie zakończyło się słodkim podwieczorkiem, na którym podano ciasteczka w kształcie misia.
Historia Mojej Małej Ojczyzny
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. „Na Bursztynowym Szlaku” wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Historycznego pt. ”Historia mojej Małej Ojczyzny”.
Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lądku Zdroju. W pierwszym etapie uczennica klasy VII Kamila Szymczyk pod kierunkiem nauczyciela historii Pan Jolanty Nickarz przygotowała film poświęcony Papierni Dusznickiej. Nauczyciel języka niemieckiego Pan Mariusz Raczkiewicz pomógł Kamili od strony technicznej i tutaj pierwszy sukces, film zdobył maksymalną liczbę punktów. Drugi uczestnik Konkursu - uczeń klasy VI Karol Orman pod kierunkiem Pani Teresy Lichwy – Nowak przygotował prezentację o pięknie okolic Lewina Kłodzkiego. Oboje przeszli do drugiego etapu Konkursu, w którym uczestniczyli w wycieczce „Śladami Marianny Orańskiej”, zwiedzali miejsca z nią związane i wykonywali zadania konkursowe.
Rywalizacja była bardzo trudna, bo uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół w Lądku Zdroju, Międzylesia i Ołdrzychowic, a mimo to uczniom naszej szkoły przypadły miejsca na podium. Kamila Szymczyk została jego laureatką, natomiast Karol Orman uplasował się na miejscu III.
Serdecznie gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom.-