• Psycholog

Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Nagranie z debaty Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty zrealizowanej z okazji 30-tych urodzin Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Goście odpowiadali na pytania: Jak wspierać dziecko jako rodzice, nauczyciele i profesjonaliści?; Skąd czerpać siłę do bycia dobrym rodzicem?; Jak budować w dziecku poczucie podmiotowości i sprawczości?; Jak rodzic i nauczyciel mogą towarzyszyć nastolatkowi w drodze do dorosłości?; Jak szkoła może rozwijać w uczniach umiejętność krytycznego myślenia i współpracy?; Jak pomóc dziecku odzyskać siłę po traumatycznych doświadczeniach?

W debacie wzięli udział: terapeutki Joanna Bylinka-Stoch, Magda Smoczyńska-Winiarska i Jolanta Zmarzlik; Przemysław Staroń - nauczyciel filozofii; psychiatra dzieci i młodzieży dr Krzysztof Szwajca oraz prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dr Monika Sajkowska.

Gospodarzami wieczoru byli dziennikarze Justyna Suchecka i Szymon Jadczak, laureaci nagrody Grand Press 2020.

NAGRANIE DEBATY

Pozdrawiamy,
          Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Rozpoczęcie współpracy z psychologiem szkolnym może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcecie Państwo lepiej zrozumieć, co dzieje się z Państwa dzieckiem na danym etapie jego rozwoju, jakie stoją aktualnie przed dzieckiem wyzwania szkolne i społeczne oraz, z jakimi trudnościami boryka się, w związku z nimi. Warto porozmawiać z psychologiem, gdy chcecie Państwo dowiedzieć się jak wspierać dziecko, jak budować z nim głębsze relacje, jak szukać jego potencjału i jak zauważać sytuacje zagrażające. Zachęcam do rozmowy także wówczas, gdy doświadczane uczucia w relacjach z dzieckiem budzą frustracje, a każde wyjście nie wydaje się dość satysfakcjonujące.  Zapraszam również, gdy macie Państwo potrzebę skonsultować rozwiązanie czy omówić sytuację z kimś, kto będzie obiektywny i nieoceniający. Zachęcam bardzo do rozmowy o tym, jak poprawić wszelkie rodzinne relacje i tym samym o tym, jak tworzyć dla dzieci najlepsze warunki do wzrastania.

- Psycholog Monika Soroka

Plan pracy Psychologa 2018/2019

Konsultacje w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej 2018/2019

Lista ośrodków darmowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej