• Nagrody w konkursie przyrodniczym

• Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie na kartkę świąteczną z motywem przyrodniczym. Organizatorem i fundatorem nagród było Nadleśnictwo Zdroje Lasy Państwowe. Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to: Błażej Ściebura, Małgorzata Czerniachowicz, oraz wyróżnienie Aleksander Wypart. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Jadwiga Żyła.

• Zakończenie roku 2022 w klasie III :-)

• Końcówkę roku kalendarzowego klasa III miała niezwykle interesującą. Najpierw wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Kłodzka. Rano oglądnęliśmy w kinie film „Wielki zielony krokodyl”. Następnie poszliśmy do Eurolandu. Tam pani przewodnik oprowadziła nas opowiadając ciekawe historie o mini-budowlach. Ucieszyliśmy się, bo znajduje się tam nasz lewiński wiadukt i dom Violetty Villas. Potem zjedliśmy pyszny obiad i uczestniczyliśmy w warsztatach ozdób świątecznych. Na zakończenie wzięliśmy udział w grze terenowej. Każdy mógł otrzymać „Paszport”, uprzednio prawidłowo rozwiązując zadania z hasłem.

Kolejną atrakcję zapewniła nam p. Jadwiga i nasi rodzice. Mogliśmy w klasie wycinać, dekorować i lukrować pierniki, które każdy z nas zabrał do domu. Były pyszne, bo szybko zniknęły z talerza.

Ostatnia atrakcja to warsztaty w Centrum Kultury w Lewinie. Rodzic - p. Agata Zając wspólnie z p. dyrektorem Janem Bałchanem, zorganizowali nam warsztaty malowania i ozdabiania butelek.

Po wykonaniu prac, kolorowe butelki trafiły do naszych domów, stanowiąc piękną dekorację na świątecznym stole.

• Dzień Misia

• 25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali dzień najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci czyli Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci z klas I - III zapoznały się z historią Światowego Dnia Pluszowego Misia, a także poznały różne ciekawostki dotyczące samej zabawki jak i dziko żyjących "misiów" czyli niedźwiedzi.  Następnie oddały się pracy twórczej, ozdabiając sylwety misiów, czego efekty można podziwiać na dołączonych zdjęciach. Zajęcia te pozwoliły m.in. na lepszą integrację i wzajemne poznanie się uczniów kl. I -III, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, a także rozwijanie kompetencji kluczowych zdefiniowanych przez UE.
            Renata Krupa