• Aktywna tablica

RZĄDOWY PROGRAM AKTYWNA TABLICA

Dzięki wnioskowi złożonemu do Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza szkoła  uczestniczy w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych  „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoła  została wyposażona  w dwie tablice interaktywne panoramiczne  dwa nowoczesne projektory, które będą umieszczone w klasie II i VI szkoły podstawowej. Dodatkowo  zakupiono mobilny sprzęt nagłaśniający. Wartość projektu to 14.000 zł. Ważnym elementem programu jest uatrakcyjnienie zajęć edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji uczniów oraz nauczycieli. Którzy będą od nowego roku szkolnego objęci szkoleniem dotyczącym TIK.
          Ciekawym  rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych pomocy dydaktycznych – zestawów do nauki kodowania  tzw. „ Code & Go robot Mouse”  którą rozpoczęliśmy w klasie I. Dzięki nowym technologiom i nowatorskim rozwiązaniom wkraczamy wraz z naszymi uczniami w nowa erę edukacji. Wartość zestawów to 1.580 zł,  które zebraliśmy   na zeszłorocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym, za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Gminy Lewin Kłodzki.