• Mały mistrz

http://img.iap.pl/s/611/203207/Edytor/maly-mistrz-2.jpgOd września 2014r. uczniowie I klasy szkoły podstawowej uczestniczą w programie edukacji sportowej „Mały Mistrz”. Prowadzącymi zajęcia z dziećmi są nauczyciele – Pani Jadwiga Żyła oraz Pani Danuta Ruszaj –Prusek.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

• Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.

• Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.

• Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.

• Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.

• Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.

• Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Szkoła, klasa i nauczyciele przystępujący do programu otrzymali:

• komplet materiałów dla nauczycieli,

• komplet legitymacji i wlepek dla dzieci,

• możliwość udziału w konferencjach szkoleniowych dla realizatorów programu,

• możliwość korzystania z platformy internetowej programu,

• zatrudnienie na 1 godzinę tygodniowo nauczyciela wychowania fizycznego, który w klasie I wspólnie z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej  prowadzi lekcje wychowania fizycznego,

• komplet sprzętu sportowego dostosowanego do wieku dzieci o wartości 1500 zł,

• możliwość uczestnictwa w zajęciach pływania dla wszystkich uczestników programu w II klasie (16-godzinny kurs nauki pływania),

• komplet sprzętu sportowego o wartości 750 zł w klasie III dla szkół kontynuujących program przez trzy lata.

Nasze pierwszaki zdobyły sprawność rowerzysty. Zajęcia dają naszym dzieciom wiele radości.

Klasa I  realizację programu rozpoczęła  1 września 2014 r. Od 2015 r. realizować go będą mogły także klasy II, a od 2016 r. klasy III.

Red.