• Andrzejki w zerówce

• Dnia 24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tą magiczną podróż wyruszyły dzieci przebrane za prawdziwych czarodziejów i magów. Poznały tam moc wróżb i czarów.  Najciekawszymi wróżbami dla dzieci okazały się zabawy mówiące im kim zostaną w przyszłości, magiczne kapelusze, gwiezdne koło przeznaczenia, zabawa z bucikiem, kolorowe koło fortuny, a wróżba Grosik do studni miała spełnić marzenia dzieci.  Nie zabrakło  również zabaw tanecznych przy  wspaniałej muzyce, gdzie dzieci pokazały swoje umiejętności taneczne. Wszyscy bawili się wprost magicznie, a słodki poczęstunek który przygotowali rodzice smakował wybornie. Dzieci wróciły do domu bogatsze o nowe doświadczenia...

• Święto Dyni w zerówce

• Dnia 30.10.2022 odbył się w przedszkolu Dzień Dyni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane z akcentem pomarańczowym i rozpoczęły dyniowe powitanie rymowanką, która wprowadziła wszystkich w dobry nastrój.  W tym dniu nie zabrakło różnorodnych zabaw z dyniami, które dzieci przyniosły do przedszkola. Układały na przerwę w muzyce dynie małe i duże w jednym rzędzie, przewoziły dynie taczkami slalomem, bawiły się w memory Dyniowe minki. Potrafiły podać przykłady wykorzystania dyni w różnych domowych potrawach.  Zabawy ruchowe przeplatane tańcami pokazały talent taneczny przedszkolaków. W matematycznych zadaniach dzieci starsze przeliczały dyniowe ziarenka i układały odpowiednią liczbę, a maluszki odszukiwały wygryzione kawałki dyni przez myszkę i nakładały na dziurkę. Na koniec zabawy dzieci wykonały pracę plastyczną -stemplowanie dyni. Rodzice uświetnili ten dzień przysmakami z dyni-dyniowy tort i muffinki.

• Owady w naszej pracowni przyrodniczej

• Dzięki współpracy z nauczycielem biologii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, nasza pracownia przyrodnicza zyskała nowych mieszkańców. Są z nami: Patyczaki, Liściec Jesienny, Karaczany z Madagaskaru oraz Straszyk Nowogwinejski. Owadami zajmują się uczniowie klasy VII. Dzięki nim owady są nakarmione, mają czyste domki i są szczęśliwe. Za przekazanie akwariów, które przerobiliśmy na terraria dziękujemy rodzicom: Panu Kamilowi Kołodziej oraz Pani Elżbiecie Drozdz. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

• SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• W naszej szkole obchodziliśmy hucznie „Międzynarodowy Dzień Życzliwości”. Oprócz żółtych strojów (kolor żółty oznacza życzliwość) uczniowie mogli skorzystać z foto-budki wykonanej przez nauczycieli. Mamy nadzieję, że życzliwi dla siebie będziemy nie tylko tego dnia.

• I Mistrzostwa Lewina Kłodzkiego w badmintonie

• W radosnej, sportowej  atmosferze w dn. 19.11.2022 r., w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lewinie Kłodzkim rozegrane  zostały zawody pn.  I Mistrzostwa Lewina Kłodzkiego o Puchar Wójta Gminy i Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej miał charakter otwarty, w zawodach  wzięło udział 48 osób, mieszkańców  Gminy Lewin Kłodzki i  okolicznych miejscowości uzdrowiskowych.  Mecze rozgrywano w kategorii: dzieci, młodzież, seniorzy i seniorzy starsi.  Pojedynki toczyły się w grach podwójnych, nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwał sędzia główny zawodów - Tomasz Gorzkowski. Jednym z ważnych celów   imprezy, oprócz wyłonienia zwycięzców  była integracja i nawiązanie przyjaznych relacji z badmintonistami uprawiających tę grę, mieszkańcami: Dusznik, Szczytnej, Polanicy,  Kudowy, Ząbkowic Śląskich itp.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Wójt Gminy Lewin Kłodzki Joanna Klimek-Szymanowicz i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Justyna Szełęga. W ceremonii otwarcia  uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Gminy  Lewin Kłodzki Edward Kandefer, zawodnicy, rodzice,  kibice i  licznie zgromadzeni  sympatycy tej gry sportowej.

Nagrody, puchary  i upominki dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Lewin Kłodzki Joanna Klimek-Szymanowicz, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Justyna Szełęga, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Jan Bałchan, Rafał Węglorz  i Henryk Nawara. Słodycze, owoce i napoje dla wszystkich uczestników zawodów  przekazał na ręce wdzięcznych organizatorów  przedsięwzięcia Artur Żegleń.

Zawody miały sprawny, pełen emocji przebieg zwycięzcami  zostali:

Kategoria dzieci:

I m. Aleksandra Gorzkowska, Borys Węglorz,

II m. Hanna Żegleń,    Jagna Guzek,

III m. Martyna Pytlowany, Kacper Mioduski

Kategoria młodzież:

I m. Urszula Szełęga, Mateusz Mioduski,

II m. Dominik Wierzbowski, Igor Maciejewski,

III m. Franciszek Biel, Piotr Bazal.

Kategoria seniorzy:

I m.  Borys Węglorz, Dawid Giza,

II m. Radosław Więcis, Kinga Jezusek

III m. Aleksandra Gorzkowska, Tomasz Gorzkowski.

Kategoria seniorzy starsi:

I m. Edward Kandefer, Kazimierz Rosiński

II m. Cezary Czerniachowicz, Henryk Nawara

• "Poznaj Polskę" - wycieczka do Złotego Stoku

• W ramach projektu „Poznaj Polskę” uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Dzieci zwiedzały starą, podziemną trasę kopalni złota, podziwiając piękne sztolnie, podziemny wodospad. Ciekawa i pełna napięcia okazała się przejażdżka tramwajem, którym po zwiedzaniu wyjechaliśmy na powierzchnię. Później oglądaliśmy replikę średniowiecznej osady górniczej. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądała praca w tym czasie oraz działające stare urządzenia. Przeszli również ścieżką strachu, labiryntem pełnym niespodzianek, wprawiły w ruch koło deptakowe oraz ręczny dźwig. Odważni mogli posiedzieć na krześle tortur. Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenie.