• Rada Rodziców

Rada Rodziców 2020/2021

Składka na fundusz Rady Rodziców 2020/2021

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Rada Rodziców ustaliła na rok szkolny 2020/2021 składkę roczną w wysokości:

20 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza jedno dziecko z danej rodziny

25 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza dwoje dzieci z danej rodziny

30 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza troje dzieci z danej rodziny

35 zł w przypadku, gdy do  szkoły uczęszcza czworo lub więcej dzieci z danej rodziny

Składki na fundusz Rady Rodziców są nieobowiązkowe, jednak wpłaty dają możliwość organizacji lub współorganizacji takich wydarzeń ogólnoszkolnych jak: Kiermasz Bożonarodzeniowy, Dzień Edukacji Narodowej czy konkursy z nagrodami. Celem tych działań jest zawsze dobro ucznia i  integracja społeczności szkolnej.

Wpłat dokonywać można:

na konto funduszu Rady Rodziców: 65 1020 5112 0000 7202 0127 1626 ( z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka/ dzieci oraz klasa)

do klasowych przedstawicieli Rady Rodziców

do Skarbnika Rady Rodziców – p. Justyny Klich

Liczymy na współpracę z Państwem,

Czym jest rada rodziców?

Rada rodziców to organ złożony z przedstawicieli ogółu rodziców (po jednym przedstawicielu z każdej klasy oraz oddziału przedszkolnego i oddziału „0"). Rada rodziców pomaga kształtować pracę wychowawczą szkoły, może wpływać na jej wizerunek i jakość pracy w placówce.

Kompetencje rady rodziców:

• Występowanie we wszystkich sprawach dotyczących szkoły do dyrektora oraz pozostałych organów szkoły, a także organu prowadzącego i sprawującego nadzór pedagogiczny.
          • Uchwalanie, w porozumieniu z radą pedagogiczną, programu wychowawczego i profilaktycznego szkoły.
          • Opiniowanie projektu planu finansowego szkoły składanego przez dyrektora.
          • Opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania.
          • Opiniowanie możliwości podjęcia w szkole działalności przez stowarzyszenie lub inną organizację, w szczególności organizację harcerską.
          • Opiniowanie dorobku zawodowego nauczycieli, w związku z ubieganiem się przez nich o awans zawodowy na stopień nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego.
          • Występowanie do dyrektora z wnioskiem o wprowadzenie obowiązku noszenia przez uczniów (na terenie szkoły) jednolitego stroju oraz udział w określeniu wzoru tego stroju.
          • Występowanie z wnioskami o dokonanie oceny pracy dyrektora i nauczycieli.
          • Występowanie z wnioskiem o utworzenie rady szkoły.
          • Wybór przedstawicieli rodziców do rady szkoły, komisji oraz innych organów, których przepisy przewidują udział przedstawicieli rodziców uczniów danej szkoły.
          • Wybór przedstawicieli rady do komisji konkursowej na stanowisko dyrektora.
          • Uchwalanie corocznego preliminarza rady i jego zmian.
          • Zatwierdzanie rocznego sprawozdania finansowego rady (po zbadaniu sprawozdania przez komisję rewizyjną i przedstawieniu przez nią opinii w tej sprawie).
          • Uchwalanie propozycji wysokości składek rodziców.
          • Podejmowanie decyzji o sposobach wydatkowania zebranych funduszy.

Podstawa prawna określająca zasady działania rady rodziców:

• Ustawa MEN z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910). W artykule 83 (poz.1 – 6) opisane są zasady powoływania i działania rad rodziców, a w art. 84 (poz. 1-7) – kompetencje rady. Szczegółowe kompetencje w zakresie opiniowania, opisane są także w art. 91,100, 102 i 109.
          • Ustawa MEN z dnia 7 września 1991o systemie oświaty (Dz. U. z 2020 r., z 1323), , dotyczący opiniowania zestawów podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
          • Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215), w art. 6a i 9c opisuje udział rady rodziców w procedurach awansu zawodowego nauczycieli.

Rozporządzenie MEN z dnia 29 czerwca 2017 r. w sprawie dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego (Dz.U., poz. 1322), które nakłada na dyrektora szkoły obowiązek zasięgnięcia opinii rady rodziców na temat propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru.

Zaangażowani rodzice, to lepsza atmosfera pracy wewnątrz społeczności szkolnej i lepsze relacje z pracownikami szkoły!!!

Źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/rada-rodzicow-prawa-obowiazki-wplyw-na-rozwoj-szkoly?fbclid=IwAR3YHgbXBI7qbiJvawhjQ53-ZpTZ60m_dRUuIMXQlPpbp1bdrfF_PbInQZA

Sładka na działania Rady Rodziców 2018/2019

Szanowni Państwo,
          Uprzejmie informujemy, że Rada Rodziców ustaliła na rok szkolny 2018/2019 składkę roczną w wysokości:
          20 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza jedno dziecko z danej rodziny
          25 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza dwoje dzieci z danej rodziny
          30 zł w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza troje dzieci z danej rodziny
          Składki na fundusz Rady Rodziców są nieobowiązkowe, jednak wpłaty dają możliwość organizacji lub współorganizacji takich wydarzeń ogólnoszkolnych jak: Kiermasz Bożonarodzeniowy, Dzień Dziecka, Rajd Bursztynowy, Dzień Edukacji Narodowej czy konkursy z nagrodami. Celem tych działań jest zawsze dobro ucznia i  integracja społeczności szkolnej.
          Wpłat dokonywać można:
          do klasowych przedstawicieli Rady Rodziców