• Fundacja "Serce dla Afryki"

"Serce dla Afryki" - aktualności z naszego wolontariatu

Szanowni Państwo na naszej stronie publikujemy podziękowanie z Fundacji "Serce dla Afryki", które skierowano do społeczności naszej szkoły. Dodatkowo prezentujemy list odtrzymany od Larisy, dziewczynki z Kamerunu, której od lat opłacamy edukacje i przyczyniamy się do społeniania jej marzenia - bycia weterynarzem w Kamerunie. Ogromnie się cieszymy, że jest na świecie ktoś komu systematycznie, solidarnie pomagamy. Zawsze warto pomagać.

Życzenia Świąteczne z Fundacji "Serce dla Afryki"

Pascaline Larissa Yanga, z wynikiem bardzo dobrym, 16,94/20 zdala do CM 1 (cours moyen 1) czyli nasza V klasa podstawowa

Siostra Tadeusza napisała do nas, że :
          "Larissa urodzila sie 30.V.2009 roku w Garoua Boulai. Mieszka  miasteczku, na granicy z Republiką Środkowej Afryki, prowincja wschodnia Kamerunu. Jest ich dzieci w domu pięcioro. Ona jest druga    z kolei. Rodzice żyją. Rodzina bardzo biedna, żyjąca z pracy na poletku. Przenieśli się kilka lat temu do wioski Beka, która jest oddalona od nas o 40 km. W tym roku ojciec postanowił, ze Larissa będzie kontynuować szkolę podstawową w Garoua Boulai, ze względu na lepszy poziom w naszej szkole katolickiej".

W ubiegłym roku Grono Pedagogiczne naszej szkoły objęło Adopcją Serca właśnie tą dziewczynkę i dwa razy w roku przekazuje środki, które umożliwiają dziecku naukę w szkole katolickiej.

W grudniu 2015 roku Klasa VI zorganizowała kiermasz, z którego dochód przeznaczyliśmy na artykuły piśmiennicze i środki czystościowe dla Larissy. Oprócz tego uczniowie tej klasy zorganizowali zbiórkę niezbędnych przedmiotów.

W pierwszym tygodniu marca paczka została spakowana i dostarczona do siedziby Fundacji w Sadowicach gmina Kąty Wrocławskie.

Kontener wypłynął do Afryki w dniu 15 marca więc już wkrótce Larissa otrzyma ona od nas paczkę zawierającą: zeszyty, kredki, ołówki, zabawki, słodycze, piłki, skakanki, rakiety do badmintona itp. Mamy nadzieję, że będzie zadowolona!

Afrykańska przygoda! Od tego wszystko się zaczęło...

W dniu 13 kwietnia gościem naszej szkoły i biblioteki była osoba, która swoje życie poświęciła innym. Tą osobą jest siostra Tadeusza Frąckiewicz, z Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki, misjonarka pracująca na misji w Kamerunie. Tam jest odpowiedzialna za kształcenie afrykańskich dzieci, młodzieży i studentów, którzy pochodzą z bardzo ubogich rodzin i bez pomocy  ludzi dobrej nie mieliby możliwości uczęszczać do szkół.

Podczas spotkania misjonarka opowiadała nam o Kamerunie, warunkach życia panujących w tym jakże egzotycznym dla nas kraju , oraz dzieciach, które żyją  w bardzo trudnych warunkach oraz jaką radość sprawia im możliwość nauki. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji "Paczka w pudełku po butach" , poprzez przekazanie afrykańskim dzieciom przedmiotów i przyborów szkolnych. Dorośli: nauczyciele i proboszcz naszej parafii podjęli decyzję o objęciu Adopcją Serca dwójki afrykańskich dzieci.

Siostra Tadeusza – Helena Frąckiewicz, Dominikanka (Garoua Boulai, Kamerun)

Siostra Tadeusza z podopiecznymi.

Uczniowie klasy VI przygotowuja paczke dl Larissy

Paczka w pudełku po butach – to nasz prezent dla afrykańskich dzieci

W chwili obecnej nasza szkoła włączyła się w zbiórkę butów dla afrykańskich dzieci. Prosimy  o włączenie się w akcję zbiórki i przynoszenie do szkoły wszystkich posiadanych i niepotrzebnych  w  Waszych domach -bucików i butów. Wszelkiego rodzaju obuwie musi być czyste i związane parami.

Lewin Kłodzki, 06.02.2020

Adopcja serca

W 2015 roku Grono Pedagogiczne  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  objęło adopcją serca afrykańska dziewczynkę Pascaline Larissę Yanga  i za pośrednictwem Fundacji im. Stefana Szolc Rogozińskiego SERCE DLA AFRYKI finansuje jej naukę w szkole parafialnej w Kamerunie. W akcję pomocy włączają się też dzieci.

• W pierwszych dniach listopada 2018 ROKU  uczniowie klasy II G ( już drugi rok z rzędu)  wraz ze swoją wychowawczynią Panią Wiesławą Davies zorganizowali zbiórkę artykułów piśmienniczych , słodyczy i zabawek dla swojej afrykańskiej koleżanki. W dniu 13 listopada paczka została wysłana do siedziby Fundacji  w Sadowicach i została przekazana na kontener płynący do Afryki, gdzie dotarła w pierwszych dniach stycznia 2018 roku.
          • W 2019 roku uczniowie klasy VIII wraz z Panią Wiesławą Davies zorganizowali loterie fantową i Tombolę z które uzyskali dochód w kwocie 598.00 zł.
          • W dniu 05 lutego Samorząd Szkolny pod kierunkiem pedagoga Pani Katarzyny Drąg zorganizował Słodki Dzień w Szkole i dzięki Państwa pomocy sprzedawał ciasta upieczone po jednym przez każdą z klas osiągając przychód w kwocie 325. 95 zł.

Do chwili obecnej  dokonaliśmy wpłat na konto Fundacji ,, Serce dla Afryki ‘’  w kwotach:

1. 06.10.2015   - 421.00

2. 22.03.2016   - 426.00