• „Światowy Dzień Kota”

• 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowe święto - „Światowy Dzień Kota”. Przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy uszy lub naszywając kotka lub jego ogonek na ubranie. Następnie dzieci przywitały się kocim miauczeniem i omówiły ich zwyczaje. Potem układały i odczytywały  z sylab imiona kotów.

Brały udział w kocich zabawach-„Kotek pije mleko”, „Gdzie schował się koteczek”, a w zabawie „Płotek i kotek” doskonaliły stosunki przestrzenne. Bardzo podobało się dzieciom polowanie kotka na myszki przyczepione na końcach włóczki. Każde dziecko chciało pierwsze upolować myszkę. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów i w drużynie układały puzzle kota innej rasy i poznały ich nazwy. Ogromną przyjemność dzieciom sprawiła papieroplastyka – kotek Benjamin, który zabrały do domu. Na zakończenie dzieci zjadły smakołyki przygotowane przez mamy. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

• "Serce dla Afryki"

• Szanowni Państwo na naszej stronie publikujemy podziękowanie z Fundacji "Serce dla Afryki", które skierowano do społeczności naszej szkoły. Dodatkowo prezentujemy list odtrzymany od Larisy, dziewczynki z Kamerunu, której od lat opłacamy edukacje i przyczyniamy się do społeniania jej marzenia - bycia weterynarzem w Kamerunie. Ogromnie się cieszymy, że jest na świecie ktoś komu systematycznie, solidarnie pomagamy. Zawsze warto pomagać.