• Pożegnanie Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek

• Po 121 latach zamknięto w Lewinie Kłodzkim Klasztor Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. 26 marca 2022 r. odbyła się ostatnia pożegnalna Msza Święta z udziałem sióstr, władz Gminy oraz przedstawicieli szkoły. Wszystkim siostrom dziękujemy za lata spędzone z nami, za wspólne wychowywanie młodego pokolenia mieszkańców Gminy Lewin Kłodzki, za życzliwość i modlitwę. Bóg zapłać!

• Wielka zbiórka elektrośmieci

• W naszej szkole odbyła się zbiórka elektrośmieci. Uzyskane ze zbiórki środki finansowe przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego dla naszych uczniów. Mieszkańcom Gminy Lewin Kłodzki serdecznie dziękujemy za wsparcie.

• Sukces Hani Zając

• Szanowni Państwo

Ogromnie się cieszę z sukcesu naszej uczennicy klasy II - Hanny Zając, która zajęła II MIEJSCE w kategorii 2013 C-light podczas I Otwartego Turnieju Gimnastyki Artystycznej OPOLE DISCO CAP.

Życzymy Hani dalszych sukcesów i wspaniałych osiągnięć :)

• Dzień Wiosny

• 21 marca 2022 r. jak co roku uroczyście obchodzimy Dzień Wiosny. Tego dnia było śmiesznie i kolorowo. Uczniowie uczestniczyli w wiosennym pochodzie, głośnymi okrzykami żegnając zimę. Następnie na hali sportowej odbyły się występy klas, wiosenny konkurs piękności oraz quiz o wiośnie. Nauczyciele również tego dnia przeobrazili się w zespół rockowy i dali super występ. Cieszymy się, że mogliśmy się razem bawić.

Vivat Wiosna!

• I Dzień Wiosny w Urzędzie Gminy Lewin Kłodzki

• 21 marca 2022 r. w Dzień Wiosny nie zapomnięliśmy o pracownikach Gminy Lewin Kłodzki. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego uczestniczyli w wizycie w Urzędzie Gminy, gdzie zostały wręczone Pani Wójt, Pani Sekretarz, Pani Skarbnik oraz Pani Referent symbole wiosny - papierowe kwiaty wykonanane przez naszych uczniów. W podzięce społeczność szkolna otrzymała wór cukierków. Dziękujemy!

• Występ "Duetu rodzinnego"

• 17 marca 2022 r. naszą szkołę odwiedził zespół muzyczny "Duet rodzinny". Wykoanwcy przygotowali uczniom wspaniałą lekcję muzyki elektronicznej, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy!

• Loteria fantowa Samorządu Szkolnego

• 16 marca 2022 r. Samorząd Szkolny zorganizował loterię fantową dla całej społeczności szkolnej. Udało się zebrać 470 zł, które zostaną przeznczone na organizację kącika wypoczynku na szkolnym korytarzu. Gratulujemy pomysłu opiekunowi Samorządu Szkolnego - Pani Marzenie Kołtun.

• Pomagamy Ukrainie

• Rodzice klasy VII zorganizowali kiermasz ciast i słodkości z których dochód w kwocie 742 zł został przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy, które przybyły do Dusznik-Zdroju. Za inicjatywę serdecznie dziękujemy Pani Agacie Zając, Pani Annie Siwieckiej, oraz Pani Joannie Kulig. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, tym którzy tej pomocy potrzebują.

• "Czy znasz polskie banknoty?"

• Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lewinie Kłodzkim w ramach projektu "Czy znasz polskie banknoty?" zaprosił uczniów klas IV - VIII na bezpłatną wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Dzieci zwiedziły wystawę - "Pieniądz papierowy w Polsce" i uczestniczyły w warsztatach pt. "Czy ta dycha jest prawdziwa?". Wszystkim uczestnikom ogramnie się podobało. Sami zobaczcie!

Za organizację serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Lewinie Kłodzkim.

• Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

• Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

• Zabawa karnawałowa „Bajki, bajeczki”

• Karnawał to czas świetnej zabawy oczekiwany przez dzieci. Jak co roku w naszym przedszkolu bal odbył się 23.02.2022. Tego dnia dzieci przebrane za różne postacie z bajek wyruszyły przy muzyce w Krainę Bajek i bajeczek. Był to niezwykły dzień, a przedszkolaki  tańczyły przy znanych przebojach , poszukiwały elementów do bajek. Razem z Kopciuszkiem układały pary butów i wybierały te na bal.  Pomagały mu przebierać ryż i fasolę ,by Kopciuszek  mógł zdążyć pojechać na bal.  Wyszukiwały ukryte pierniki w  sali balowej.  Z dumą prezentowały swoje stroje.  Gdy tancerze i tancerki poczuli się zmęczeni po kaczuszkach, sambie,  makarenie udały się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Bal ten pozostawił naszym milusińskim  wiele niezapomnianych wrażeń.

• Zbieramy elektrośmieci!!!

• Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce elektrośmieci. Środki pieniężnę uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla naszych dzieci.

• Makieta Gminy Lewin Kłodzki - wykonana podczas projektu "O czym marzy..."

• Prezentujemy makietę Gminy Lewin Kłodzki wykonaną przez uczniów klasy VIII, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjno-przyrodniczym realizowanych przez szkołę we wspópracy z Fundacją Szkatułka z Warszawy. Makietę można będzie obejrzeć w Centrum Kultury w Lewinie Kłodzkim.